Hubení potkanů
Konec potkanímu trusu a rozkousaným zásobám u vás doma či ve firmě

Jak se zbavit potkanů

Svépomocí, využít volně prodejný jed na potkany. Tento způsob likvidace potkanů může být úspěšný při velmi malém zamoření a dobrém umístění nástrah.
Jak probíhá hubení potkanů
Pracujeme s mechanickými i chemickými nástrahami vysoké účinnosti. Jed na potkany umisťujeme do označených deratizačních staniček a minimalizujeme tak riziko otravy necílových druhů zvířat.
Za klíčová považujeme preventivní opatření, mezi která může patřit utěsnění děr, velkých spár či odstranění volně se povalujících zbytků potravin. O tom, jaké konkrétní úpravy je nutné udělat, vás informujeme před deratizací.
Jaká je cena
Finální částka za deratizaci potkanů se odvíjí od zamoření prostor a jejich velikosti. Pro konkrétní nabídku nás prosím kontaktujte. Orientační ceny služeb najdete v menu, záložka ceník.
Proč si nechat s hubením potkanů pomoci
Pokud jste již vyzkoušeli volně prodejné prostředky a ty neúčinkují, chcete se zbavit potkanů rychleji, nebo jste jejich likvidaci delší dobu odkládali, deratizační zásah je pro vás tím nejlepším řešením.
Pro zacházení s účinnými přípravky jsme profesionálně vyškoleni a máme s nimi bohaté praktické zkušenosti. Díky tomu je provedení deratizace nejen bezpečnější pro lidi i domácí mazlíčky (např. pro vašeho psa), ale také efektivnější a rychlejší.
Kromě samotné aplikace nástrah vám také dokážeme poradit praktické preventivní opatření, která řešení problému urychlí a bez kterých jsou svépomocné snahy obvykle neúspěšné.

Pustíme se do toho spolu?
Jak si žije váš škůdce. Potkan

Podle čeho poznáte potkana
Potkan obecný, latinsky Rattus norvegicus, je u nás hojně rozšířeným hlodavcem. Jeho velikost se pohybuje okolo 25 centimetrů a z toho poměrně velkou část tvoří ocas. Má viditelné uši a tupý čumák. Ačkoli v zajetí se můžete setkat s různými barevnostmi a druhy, u vašeho domu jste zřejmě zahlédli spíše jeho hnědo-šedou variantu.
Trus potkana je větší než myší trus. Má asi dva centimetry na délku a oválný tvar. Stopy potkana se příliš neliší od jiných hlodavců. Napovědět vám může rozestup stop, který odpovídá velikosti jeho těla a otěr povrchu břicha i ocasu mezi stopami. Po okusování materiálu či potravinových zásob potkan zanechává stopy zubů.
Chování potkanů
Potkani jsou nejaktivnější po setmění a nad ránem. Žijí v koloniích, která má jasně danou hierarchii. K přežití potřebují hodně vody, proto je častokrát najdete právě u zdroje, např. blízko břehů rybníků, řek nebo v kanalizaci. Nepohrdnou ani vaším sklepem, půdou či skladem, pakliže vodu nebudou mít daleko.
Živí se převážně rostlinnou potravou, ale dají si i plazy, ptáky nebo třeba obojživelníky.
Jaké nemoci potkani přenášejí
Neodborným kontaktem k potkany riskujete nákazu Weilovou žloutenkou, prasečím mor, pratyfem a dalšími chorobami.
Jací další škůdci se mohou podobat potkanům
Pokud vám doma běhá něco jako myš, ale je malinká, nebo její popis úplně nesedí na potkana obecného, zkuste ji porovnat se vzhledem myši domácí, krysy, hryzce, hraboše polního či myšice křovinné.
Se všemi těmito škůdci vám při jejich přemnožení rádi pomůžeme.
